Interblok


Warsztaty dla autorów, nauczycieli testujących i nauczycieli konsultantów Programu Interblok
Dodano: 2011-01-07, przygotował: Łukasz Słoniowski

W budynku Domu Gościnnego UJ w Przegorzałach w dniach 7-8 stycznia 2011 odbyła się konferencja projektu INTERBLOK. Uczestniczyli w niej autorzy scenariuszy poszczególnych zajęć (bloków), recenzenci programu oraz 25 nauczycieli testujących.
W grudniu 2010 r. zakończyły się prace nad wstępną wersją programu, który został przekazany recenzentom. Kolejnym zadaniem jest opracowanie Strategii wdrażania projektu, która wraz z programem przedstawiona zostanie w lutym do oceny Ministerstwu Edukacji Narodowej. Uzyskanie akceptacji jest warunkiem dalszej realizacji projektu.
Uczestnicy zostali zapoznani z wypracowanym programem oraz wnioskami z wstępnego testowania w „Szkole laboratorium”. Następnie, pracując w grupach warsztatowych, przeprowadzono analizę SWOT programu i zainicjowano pracę nad strategią wdrażania programu, zaś nauczyciele testujący rozpoczęli pracę nad własnymi scenariuszami zajęć.
Zarówno opinie recenzentów, nauczycieli testujących program, jak też ankiety przeprowadzone wśród uczniów, potwierdziły, że innowacyjna formuła zajęć budzi duże zainteresowanie przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, rozwija umiejętności praktyczne i pobudza do twórczego myślenia.
Zdjęcia: Aleksandra GrucaPowrótWybierz miesiąc lub rok szkolny, by zawęzić kryteria wyświetlania...Autorzy Interplatformy: Marek Czerwiński, Wojciech M .Kwiatek, Iwo Wroński 
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
    
  
Człowiek- najlepsza inwestycja!